O nas

Historia Centrali Nasiennej w Nidzicy sięga 1956 roku – od 2000 roku funkcjonuje w obecnej – niezmienionej postaci.

Jesteśmy firmą rodzinną bazującą na kilkudziesięcioletniej tradycji i doświadczeniu. Zdecydowana większość produkcji materiałów nasiennych odbywa się w gospodarstwie spółki. Areał bliski 1000ha reprodukcji nasiennej w tym 250ha ziemniaka sadzeniaka pozwala na ścisłą kontrolę jakości, która przynosi zadowolenie najbardziej wymagającym klientom. Z pierwszym dniem działalności postawiliśmy jeden cel – budowa marki, która będzie niosła ze sobą zaufanie. Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy. Prosimy również o przesyłanie wszelkich sugestii i uwag z Państwa strony, które z miłą chęcią przeanalizujemy.

Gospodarstwo Produkcji Rolnej „Centrala Nasienna” Sp. z o.o. jest firmą, która skupia się na kompleksowej obsłudze sektora rolnego.

Głównymi przedmiotami działalności spółki są:

  • produkcja i dystrybucja kwalifikowanego materiału siewnego, w tym sadzeniaki ziemniaka
  • produkcja rolna
  • skup i sprzedaż płodów rolnych, w tym skup zbóż, rzepaku,  roślin motylkowych i ziemniaków
  • sprzedaż nawozów sztucznych, środków ochrony roślin i nawozy dolistnych
  • transport krajowy
  • prowadzenie usług w zakresie skupu, transportu, czyszczenia, suszenia i przechowalnictwa płodów rolnych

CN Nidzica działa w branży nasiennej od ponad 60 lat.

Umiejętne połączenie tradycji z innowacyjnym zarządzaniem pozwoliło nam znaleźć się w ścisłej czołówce krajowych firm z zakresu obsługi rolnictwa.
Liczne wyróżnienia i certyfikaty, oraz duża liczba stałych i zadowolonych klientów są gwarantami najwyższej jakości naszej marki.
Wytwarzane głównie w gospodarstwie spółki materiały nasienne podlegają kontroli jakości na każdym etapie produkcji.
W ostatnich latach przeszliśmy liczne modernizacje budynków produkcyjno – magazynowych jak również znajdujących się w nich linii technologicznych, pozwala to na uzyskanie produktu na światowym poziomie.

Niezmiennie poszerzamy naszą ofertę i zakres usług, oraz zasięg naszego działania.
Naszą misją jest nowoczesna, profesjonalna produkcja rolna oraz budowanie marki budzącej zaufanie.

Dlaczego my?

CN NIDZICA należy do czołówki krajowych firm z zakresu obsługi rolnictwa. Już od kilkudziesięciu lat dostarczamy producentom rolnym nasiona, sadzeniaki ziemniaka, nawozy sztuczne i środki ochrony roślin niezbędne do produkcji rolniczej.

Wiele z oferowanych przez naszą firmę produktów zostało uznanych za wiodące. Jesteśmy przekonani, że nasze usługi i pomoc spełnią Państwa oczekiwania, gwarantując wysoką dochodowość produkcji. CN NIDZICA to nie tylko nasza praca. To pasja, z jaką rozwijamy naszą rodzinną firmę przez 16 lat.

  • Oferujemy szeroki asortyment produktów i usług.
  • Szybko i sprawnie wykonamy każde zamówienie.
  • Jesteśmy do Państwa dyspozycji 365 dni w roku, gwarantując jakość, profesjonalizm i terminowość.

ZESPÓŁ

DOŚWIADCZENIE

JAKOŚĆ

CN NIDZICA

Wyróżnienia

Wieloletnie doświadczenie i stała pozycja na rynku zaowocowały wieloma wyróżnieniami.

Należymy do elitarnego grona Gazele Biznesu.
Otrzymaliśmy również wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa.

Wśród naszych wyróżnień są m.in:

GLOBAL GAP

GMP B3/B4

GAZELE BIZNESU

DIAMENTY FORBES

GEPARDY BIZNESU

Historia firmy

Rozbudowa bazy przechowalniczej oraz wzrost produkcji do poziomu 2000 ha w tym 300 ha ziemniaka sadzeniaka.

Modernizacja ciągu nasiennego, przebudowa hali przyjęcia, zwiększenie pojemności początkowego magazynu surowca, montaż nowej wialni przyjęciowej, kłosownika i stołu grawitacyjnego firmy CIMBRIA. Uruchomienie nowej linii zaprawiania. Poziom produkcji materiału siewnego – 1000 ha w tym 250 ha sadzeniaka ziemniaka.

Przebudowa hal magazynowych wraz z modernizacją, umożliwiającą przechowywania ziemniaka w ilości do 5000 ton. Zwiększenie produkcji materiału siewnego do 500 ha w tym 100 ha ziemniaka sadzeniaka.

W roku 2000 firma uległa prywatyzacji. Nowymi właścicielami zakładu zostali Jan i Tomasz Bieńkowscy. Spółka od 2000 roku funkcjonuje w niezmienionej postaci i jest firmą rodzinną, bazującą na kilkudziesięcioletniej tradycji i doświadczeniu. Produkcja materiału siewnego odbywa się na powierzchni 300 ha w tym kontraktacja.

Początkowo firma nie funkcjonowała jako samodzielny podmiot, lecz jako oddział Centrali Nasiennej w Działdowie i Ostródzie. W 1990 roku zakład w Nidzicy został usamodzielniony. Głównym produktem wytwarzanym w zakładzie są sadzeniaki ziemniaka produkowane w rejonie zamkniętym.

Centrala Nasienna w Nidzicy została utworzona przez Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Hodowli Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie i datuje swój początek na rok 1956.